OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24.11.-01.12. 2019

Król to archaiczne słowo. Kojarzy nam się z bajkami albo z lekcją historii, gdy trudno spamiętać skomplikowane koligacje i daty kolejnych bitew. Jezus jest innym Królem. Nie tylko nie zdobywa, ale nie wybawia nawet sam siebie. Przyszedł, aby dać świadectwo prawdzie. Kiedy zmęczeni naszym zakłamaniem pragniemy wreszcie prawdziwego życia, On uwalnia nas od wszelkiej ułudy grzechu. I wtedy jest Królestwo. Trwa, niewidoczne dla reporterów i komentatorów życia politycznego, bo nie jest z tego świata.

 1. Dziś w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, można uzyskać odpust zupełny odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. W czwartek kancelaria będzie nieczynna i nie będzie mszy o godz.18:00.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 4. 1 Niedzielę Adwentu przeżywać będziemy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcam do podjęcia abstynencji i wpisu do parafialne Księgi Trzeźwości, która wystawiona jest na stoliku.
 5. W przyszłą niedzielę spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz.16:00.
 6. Na stronie internetowej Parafii w zakładce Sakrament Małżeństwa znajdują się najnowsze wskazania dla wszystkich, którzy od 1 stycznia 2020 r. będą się przygotowywali do zawarcia sakramentalnego związeku małżeńskiego.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: kalendarz z Janem Pawłem II na rok 2020.
  Mały Gość – lampion na Roraty do samodzielnego złożenia.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Sobota-Święto św.Andrzeja Apostoła.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV/od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/. Grupy nie stroją kościoła kwiatami i nie składają ofiary na kościół.