Oddanie 33

33-DNIOWE REKOLEKCJE W PARAFII

W 3 Niedzielę Wielkanocy (14 kwietnia 2024) rozpoczynamy indywidualne rekolekcje „Oddanie33” w ramach przygotowań do jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Katowickiej.

Porządek codziennej medytacji:

  • modlitwa do Ducha Św.
  • czytanie i rozważanie traktatu (wybrany dowolnie fragment)
  • medytacja fragmentu Pisma Św. (najlepiej ewangelii)
  • modlitwa zawierzenia.

Słowo od Proboszcza

Tylko modlitwa płynąca z serca człowieka daje siłę do działania i pozwala budować piękne oblicze naszej parafii. Każdy kto prosi o pomoc Maryję świadomy jest Jej pomocy i orędownictwa. Matka Najświętsza pragnie nas prowadzić właściwymi drogami do Chrystusa. Trzeba Jej się zawierzyć, jak to czynili bliscy nam święci: św. Maksymilian Maria Kolbe, św, Jan Paweł II czy bł. ks.Jan Macha.

Program 33 dni pomoże nam w pełni zrozumieć ideę bycia „Niewolnikiem Maryi” i pokaże sposób, jak ten piękny dar realizować w swoim życiu. ”Niewolnicy Maryi” swoją działalnością wpisują się w Rok Modlitwy, który ogłosił Ojciec Święty Franciszek, a także program roku duszpasterskiego w naszej Ojczyźnie, który przeżywamy pod hasłem „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”.

Dar modlitwy naszej wspólnoty ubogaca przygotowanie do nadchodzących uroczystości jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Katowickiej. Owocem będzie również zawierzenie naszej parafii i osobiste oddanie uczestników rekolekcji Chrystusowi Panu przez Niepokalane Serce Maryi w dniu 18.maja na mszy o godz.18:00. Zachęcam i zapraszam wszystkich, którzy pragną dołączyć do tego wielkiego duchowego dzieła.

Z modlitwą, opieką i troską:
ks. Ryszard Breguła
proboszcz