OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa

31.12.2023-07.01.2024

Wiara jest fundamentem, na którym stoimy. To, co powiedział Bóg jest jedyną rzeczywistością, wieczną rzeczywistością. Wiara rodzi się i wzrasta przez słuchanie i przyjmowanie Słowa Bożego do serca. Wiara Boża jest pewnością tego, czego nie widać. Wiara jest świadomością Bożą w nas, objawieniem Bożym w nas. Bez wiary nie można podobać się Bogu. Bez wiary nie ma zbawienia.

 1. Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne.
 2. W poniedziałek na rozpoczęcie Nowego Roku odśpiewamy hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. W tym dniu modlimy się o pokój obchodząc Światowy Dzień Pokoju. Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 3. We wtorek o godz. 17:00 adorację przy Bożym żłóbku poprowadzi Żywy Różaniec.
 4. W czwartek po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. wraz z rodzicami.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15:00 objazd chorych. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek o godz. 17:00.
 6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze o godz. 8:00 i 10:00. Kolekta dnia przeznaczona na misje. W tym dniu modlimy się za naszego abp. seniora Wiktora oraz bp. pomocniczych Marka i Adama którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.
 7. W przyszłą niedzielę po nieszporach spotkanie Żywego Różańca.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Sobota — Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 9. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.