OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

31.10.-07.11.2021

Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, gdyż dla Niego wszyscy żyją. Niebo zaludnione będzie wielkim tłumem z każdego narodu i wszystkich pokoleń. Narodzeni z Ducha, jako prawdziwi czciciele, będą oddawać Bogu cześć i chwałę w Duchu przez całą wieczność. Teraz już rzeczywiście jesteśmy dziećmi Bożymi, lecz jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy, ale gdy Pan się objawi, będziemy do Niego podobni, bo zobaczymy Go takim, jakim jest i okażemy się takimi, jakim On jest.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14:30 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu w parafii św. Anny w Lędzinach.
 2. Od wtorku do poniedziałku przyszłego tygodnia o godz. 17:30 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych. Zalecki będą odczytywane od godz. 17:15.
 3. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do końca listopada spełniając zwykłe warunki odpustu, jak również przez nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz. 15:30, okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16:45.
 5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. wyjątkowo w środę /3 listopada/ po mszy św. Zmiana podyktowana jest zebraniem kapłanów dekanatu w naszej parafii w czwartek 4 listopada.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na remont krypty Katedry w Katowicach.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o litanii do Wszystkich Świętych – dowiedzmy się kim były te osoby o czasami egzotycznych imionach.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • Wtorek — Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  • Czwartek — Wspomnienie św. Karola Boromeusza bpa.
 10. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.