OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.-07.06.2020

W Wielki Piątek Jezus na krzyżu „oddał Ducha”, a w niedzielę Zmartwychwstania wzywa do Jego przyjęcia: Weźmijcie Ducha Świętego! Otworzyć się na Ducha Świętego to poddać się Jego wyzwalającej mocy: uwierzyć w niestrudzoną Bożą miłość i zacząć nią żyć. To dać się ponieść, zamiast iść pod wiatr. Doświadczając działania Ducha Świętego, przestajemy narzekać na życie i męczyć się rytualną religijnością, a stajemy się tym, kim mamy być z natury: dziećmi Boga i braćmi dla siebie.

 1. Od dzisiejszej niedzieli nie obowiązują żadne limity dotyczące uczestniczenia wiernych w mszach i nabożeństwach.
 2. Dziś wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 3. Dziś zachęcam parafian do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów od godz. 13. Uroczystość będą transmitowały m. in.: Telewizja Polonia, TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.
 4. W poniedziałek obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Jednocześnie od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
 5. We wtorek po mszy św. zapraszam na Krąg Biblijny.
 6. W czwartek pamiętajmy w modlitwach za powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. W tym tygodniu przypadają I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych o godz.15:30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz.17:00.
 8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii w ostatnim tygodniu.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym m.in.: jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się od tego w jaki bada kościół świętość dorosłych.
 11. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Święto NMP Matki Kościoła.
  • Środa—Wspomnienie św.męcz.Karola Lwangi i tow.
  • Czwartek—Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • Piątek—Wspomnienie św.Bonifacego bp. i męcz.
 12. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II /od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.