OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31.03.-07.04.2019

„Raduj się, wesel się Jerozolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. A jednak w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. Warto wsłuchać się w liturgię tej Niedzieli, warto przyjąć tę ewangeliczną radość, płynącą ze świadomości, że czas pokuty ma nas prowadzić ku nawróceniu, ma oczyścić nasze serca, odrodzić nas, byśmy mogli stanąć przed Bogiem. Ten, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa oczekuje na nasze nawrócenie i przygarnia nas w swoim miłosierdziu.

Kolekta przeznaczona na cele misyjne zakonu OMI. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. Dziękuję o.Robertowi Skup za wygłoszone nauki rekolekcyjne i posługę miłosierdzia w sakramencie pokuty. Życzę wielu łask Bożych w dalszej pracy misjonarskiej.
  2. We wtorek o godz.17:00 modlitwy grupy z Medjugorie.
  3. W tym tygodniu przypadają I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek objazd chorych o godz.15:30.
  4. Parafia MB Szkaplerznej w Imielinie organizuje 5.04 tzw. Ekstremalną Drogę Krzyżową dla dekanatu Lędzińskiego. Informacje dla chętnych podjęcia tego trudu znajdują się na plakacie w gablotce lub na stronie internetowej www.edk.org.pl.
  5. Wielkopostny dzień skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium odbędzie się w sobotę 6 kwietnia br. w parafiach: Jastrzębie św. Katarzyny, Katowice – św. Apostołów Piotra i Pawła, Ruda Śl. św. Józefa, Tychy św. Krzysztofa. Początek o godz. 10. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestniczenia w dniu skupienia pod numerem telefonu: 519 546 150 (WŚSD).
  6. Dzieci Maryi zapraszają w Niedzielę Palmową na kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu można będzie zakupić za dobrowolną ofiarę ozdoby na stół wielkanocny własnoręcznie wykonane przez dzieci. Ofiary zebrane przez dzieci, zostaną wykorzystane na cele statutowe dzieci Maryi a w przyszłości na chorągiew Dzieci Maryi.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: kolejny odcinek wielkopostnego cyklu ”Droga krzyża. Wchodzę”, praktyczny dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”.
  8. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Święcicki Genowefa/.