OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Święto św.Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

30.12.2018-06.01.2019

W niedzielę po Bożym Narodzeniu Kościół w liturgii obchodzi Święto Świętej Rodziny, w której przyszedł na świat i wychowywał się Syn Boży, Jezus Chrystus. Jest to zarazem patronalne święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. W tym szczególnym dniu Kościół stawia przed oczyma całego świata Rodzinę Nazaretańską jako wzór życia rodzinnego, zawierzonego w pełni Bogu. Stawia ten wzór przed oczami całego świata, gdyż zagrożenia współczesnych rodzin są wielorakie i bardzo groźne w skutkach.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy, odmówienie aktu oddania rodzin Matce Bożej.
 2. W poniedziałek o godz. 16:30 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne, o godz.17:00 msza na zakończenie roku Dziś można zyskać odpust zupełny.
 3. We wtorek na rozpoczęcie Nowego Roku odśpiewamy hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. W tym dniu modlimy się o pokój obchodząc Światowy Dzień Pokoju. Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W piątek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta przeznaczona będzie na misje.
 7. W sobotę obchodzimy tzw. Dies Episcopi modlimy się za naszego arcybiskupa Wiktora i biskupów pomocniczych Marka i Adama którzy obchodzą rocznicę sakry
  biskupiej.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Uroczystość Św.Bożej Rodzicielki Maryi.
  • Środa—Wspomnienie św.Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu bp.i dK.
  • Niedziela—Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.