OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 NIEDZIELA ZWYKŁA
Odpust Parafialny

30.06.-07.07.2024

Jako święty, powszechny i apostolski Kościół gromadzimy się w ten wspaniały dzień apostołów Piotra i Pawła, by wysławiać Imię Pana i głosić Jego potęgę. Kościół założony na fundamencie dwunastu apostołów zawsze otaczał szczególną czcią dwóch spośród nich: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską, i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym Imperium Romanum.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Ks. Robertowi serdeczne podziękowania za wygłoszone słowo Boże i poprowadzenie sumy odpustowej.
 2. W poniedziałek msza w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli na Stolicę Apostolską /świętopietrze/.
 5. Z powodu trąby powietrznej, która przeszła nad naszym regionem w środę, 19 czerwca, zostało zniszczonych kilka kościołów, probostw i innych zabudowań parafialnych. W duchu solidarności i chrześcijańskiego miłosierdzia ks. abp. Adrian Galbas prosi o pomoc finansową, która pomoże w naprawie zniszczeń. Zbiórka na pomoc poszkodowanym parafiom zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa — Święto św. Tomasza Apostoła.
  • Sobota — Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dz.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i pani Krystynie za przystrojenie kościoła kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II /od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.