OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
Odpust Parafialny

30.06.-07.07.2019

Jako święty, powszechny i apostolski Kościół gromadzimy się w ten wspaniały dzień apostołów Piotra i Pawła, by wysławiać Imię Pana i głosić Jego potęgę. Kościół założony na fundamencie dwunastu apostołów zawsze otaczał szczególną czcią dwóch spośród nich: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską, i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym Imperium Romanum.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziękuję ks.Markowi za wygłoszone kazania odpustowe i poprowadzenie sumy odpustowej, życząc wiele łask Bożych w posłudze na rzecz WŚSD w Katowicach.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30.
 3. W sobotę święto patronalne Apostolstwa Chorych. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.
 4. W czasie wakacyjnym / lipiec i sierpień/ nie będzie nieszporów niedzielnych.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o istocie i znaczeniu kultu NSPJ, wakacyjny cykl „ Cuda za miedzą”- w tym numerze Szydłowo miejsce objawień maryjnych na Litwie.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa—Święto św.Tomasza Apostoła.
  • Sobota—Wspomnienie bł.Marii Teresy Ledóchowskiej dz.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.