OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.-06.06.2021

Bóg, który stworzył niebo i ziemię, uratował nas w Chrystusie od piekła, posyłając do serc naszych Królestwo Boże w Duchu Świętym, bo Królestwo Boże to sprawiedliwość i pokój i radość w Duchu Świętym. Wszyscy, którzy narodzili się na nowo z Ducha i są napełnieni Duchem i są prowadzeni Duchem – ci są synami Bożymi, dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa.

 1. Dziaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej, polecajmy pątników w naszych modlitwach. Transmisje: telewizyjne (TV Polonia i TVP3 Katowice) oraz radiowe (Radio eM i PR Katowice). Początek transmisji o godz. 10:00.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, msze o godz. 8:00 i 9:00, kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii. Po mszy o godz. 9:00 procesja do ołtarzy przy domach państwa Majer, Karkoszka Józef, Kolny i Mrowiec.
  Dziękuję rodzinom i ich sąsiadom za przygotowanie ołtarzy. Na procesję zapraszam dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu, poczty sztandarowe i wszystkich parafian którzy chcą oddać publicznie świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Mając na uwadze dobro jakim jest zdrowie publiczne oraz uwzględniając konsultację z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym informuję, że uczestnicy procesji i pielgrzymek powinni obowiązkowo zasłaniać usta i nos maseczką ze względu na praktyczny brak możliwości zachowania bezpiecznego dystansu. Do czwartku przyszłego tygodnia o godz. 17:30, a w środę o godz. 7:30 nabożeństwa i procesje teoforyczne dookoła kościoła.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30, okazja do spowiedzi w piątek od godz.17:00.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: duchowy testament prymasa Wyszyńskiego, dodatek- broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z litanii do NSPJ, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto Nawiedzenia NMP.
  • Czwartek — Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • Sobota — Wspomnienie św. Bonifacego bpa. i męcz.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.