OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA ADWENTU

29.11.-06.12.2020

Nie wiemy, w którym dniu nasz Pan przyjdzie, dlatego mamy uważać i czuwać bezustannie. Kiedy czas ten nadejdzie, nie mamy spać zajęci światem, ale gorliwie zajmować się sprawami Królestwa Bożego. Jego przyjście będzie nagłe i potężne. Pan mówi do wszystkich: Czuwajcie! Szczęśliwi, którzy noszą Chrystusa w swoim sercu i zabiegają o Jego sprawy.

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcam do podjęcia abstynencji na czas adwentu i wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 2. Ponieważ dzieci i młodzież uczestniczą w tzw. zdalnym nauczaniu niema możliwości przeprowadzenia Rorat w formie zwyczajnej. Autorzy internetowej platformy holyweek.pl, wykorzystując materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego, proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Holyweek.pl skierowany jest do całych rodzin i zawiera w sobie cztery moduły:
  • Roraty – prowadzone w oparciu o materiały z Małego Gościa Niedzielnego. Zaplanowano dwie transmisje online Mszy roratniej (z parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 6:45 oraz z parafii św. Bartłomieja w Bieruniu o godz. 18:00). Linki do tych transmisji znajdują się na stronie holyweek.pl.
  • Kalendarz adwentowy — zawiera aktywizacje rodzinne na każdy dzień.
  • Miernik światła — zawiera szereg charytatywnych inicjatyw oraz materiałów audiowizualnych dotyczących przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia przez poszczególne rodziny oraz skrzynkę modlitewnych intencji.
  • Zakładka świąteczna — zawiera materiały wyjaśniające symbolikę Adwentu oraz Bożego Narodzenia. W ramach projektu odbędą się konkursy z ciekawymi nagrodami. Nagrodę główną ufunduje Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

  Przygotowany pakiet (plansza i obrazki w wersji papierowej) wystawione są na stoliku.

 3. W piątek we wspomnienie św. Barbary o godz. 10:00 zapraszam górników i ich rodziny na mszę św. z okazji ich patronalnego święta.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17:00. Objazd chorych w piątek o godz.15:30.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: kalendarz ścienny na rok 2021.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto Andrzeja Apostoła.
  • Czwartek — Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezb.
  • Piątek — Wspomnienie św. Barbary dz. i męcz.
 8. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I /od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.