OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.09.-06.10.2019

Udział w Eucharystii ma nam zapewnić życie wieczne, przekształcając nasze życie obecne. Chrystus chce niwelować podziały i przepaści, jakie tworzymy między nami, a innymi ludźmi. Jeśli tego dystansu, jaki nas dzieli od potrzebujących, nie przekroczymy teraz, nie zdołamy go pokonać już nigdy. Spotkanie z Jezusem ma pogłębić naszą wrażliwość na ubogich, gdyż to ich uczynił Bóg dla nas przewodnikami w drodze na łono Abrahama.

Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 1. Od wtorku zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Miesiąc październik decyzją papieża Franciszka przeżywać będziemy jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.
 2. W czwartek po mszy spotkanie dzieci komunijnych wraz z rodzicami. W czasie spotkania będzie możliwość odebrania kompletów komunijnych/cena 120 zł/
 3. W piątek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. W tym tygodniu przypada ją I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz.17:00.
 5. Rada Rodziców, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców Goławca i Górek o wsparcie materialne przedsięwzięcia jakim jest nadanie imienia naszej szkole oraz zakup sztandaru (koszt zakupu to 7500zł.). Efektem wspólnego wyboru mieszkańców i uczniów jest nadanie patrona szkole którym będzie Św. Barbara. Uroczystość odbędzie się w dn. 03.12.2019r. w naszej szkole. Rada Rodziców utworzyła specjalne konto na które można wpłacać datki lub przekazywać je w sekretariacie szkoły. Serdecznie dziękujemy za każdą podarowaną kwotę, która przybliży nas do osiągnięcia naszych zamierzeń. Nr konta 14 8435 0004 0000 0018 6397 0003
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: dodatek- margaretka z modlitwą za kapłanów. Mały Gość- historia obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św. Hieronima prezb. i dK.
  • Wtorek—Wspomnienie św.Teresy od Dzieciątka Jezus dz.i dK.
  • Środa—Wspomnienie św.Aniołów Stróżów.
  • Piątek—Wspomnienie św.Franciszka z Asyżu.
  • Sobota—Wspomnienie św.Faustyny Kowalskiej dz.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V/od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/.