OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.08.-05.09.2021

Jako współpracownicy Boga, mamy z łagodnością przyjąć zaszczepione w nas Słowo, które ma moc zbawić dusze nasze – celem bowiem wiary jest zbawienie duszy. Kto narodził się z Boga, jest wykonawcą Słowa, zachowującym siebie nie skażonym przez świat – a nie tylko słuchaczem, oszukującym samego siebie.

 1. W środę o godz. 18:00 zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na mszę z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po mszy spotkanie dzieci z klasy trzeciej które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej komunii św. wraz z rodzicami.
 2. W czwartek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych o godz. 15:00. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od. godz. 17:00.
 4. W sobotę dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.
 5. W sobotę /4 września/ o godz. 10:00 spotkanie Dzieci Maryi które rozpoczynają kolejny rok formacyjny.
 6. W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki parafialne. Zapraszam rolników ich rodziny i parafian na mszę dziękczynną za zebrane plony o godz. 11:00.
 7. W przyszłą niedzielę po nieszporach spotkanie Żywego Różańca.
 8. W przyszłą niedzielę po wakacjach powraca wspólnotowe odmawianie Jutrzni o godz. 7:30.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu.
  W Małym Gościu dodatek — zaślepka na smartfona lub laptopa.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Piątek — Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego pap. i dK.
 11. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.
 12. Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 5 września przy parafiach: Bieruń, św. Barbary, Chełm Śl., Trójcy Przenajświętszej, Lędziny-Hołdunów, Chrystusa Króla będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował przy w/w kościele. Organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest Wojewoda Śląski, strona kościelna udostępnia lokal/teren i włącza się w promocję inicjatywy.