OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.07.-05.08.2018

Nie wystarczą nasze własne możliwości, aby zaspokoić pragnienia potrzebujących, tych, których spotkamy na drogach naszej codzienności. Ale Pan sam chce nam dać środki i siły. Jeśli przeżywamy Eucharystię jako doświadczenie wielkiej, nieskończonej miłości Syna Bożego, który samego siebie wydaje za nas, to Jego polecenie: „Czyńcie to na moją pamiątkę”, nie pozostaje w nas bez odpowiedzi. Bóg, który naprawę w nas zamieszkuje, czyni nas swoimi naśladowcami i prowadzi nas do braci.

 1. Dzisiaj po każdej mszy poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone w czasie poświecenia pojazdów przeznaczamy na zakup pojazdów dla naszych misjonarzy, włączając się w akcję MIVA Polska „1 grosz za 1 km przejechanych kilometrów”. O godz.10:00 msza dziękczynna za szczęśliwe przejechane kilometry w intencji kierowców.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do podjęcia abstynencji na czas sierpnia i wpisu do parafialnej Księgi Trzeźwości która jest wyłożona na stoliku.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek o godz.17:30 i piątek o godz.17:00.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: 25 lat po podpisaniu konkordatu.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek-Wspomnienie św.Ignacego z Loyoli prezb.
  • Środa-Wspomnienie św.Alfonsa Marii Liguoriego bpa.i dK.
  • Sobota-Wspomnienie św.Jana Marii Vianney’a prezb.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.