OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.07.-04.08.2019

Sprawiedliwość Boża tak bardzo różni się od ludzkiej, że za każdym razem, gdy odkrywamy tę prawdę, zdumiewa nas ona na nowo. Bardzo często postrzegamy sprawiedliwość Boga jako oczywiste wynagradzanie dobrych i karanie złych, bez możliwości odwołania od wyroku. Tymczasem Bóg usprawiedliwia wielu dzięki dobrym uczynkom jednego Sprawiedliwego. Dziś zaprasza nas, abyśmy czynili dobro nie tylko ze względu na własne zbawienie, ale także ze względu na naszych potrzebujących braci.

 1. Dzisiaj po każdej mszy poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych i przeprowadzenie wraz z Miva Polska Akcji św.Krzysztof, czyli 1gr. za szczęśliwie przejechane kilometry. Ofiary zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych o godz.15:30.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: wakacyjny cykl „Cuda za miedzą”- w tym numerze Budysław na Białorusi; jakie okoliczności usprawiedliwiają naszą nieobecność na niedzielnej eucharystii.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Marty.
  • Środa—Wspomnienie św.Ignacego z Loyoli prezb.
  • Czwartek—Wspomnienie św.Alfonsa Marii Ligurio bpa. i dK.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V/od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/.