OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.-05.07.2020

Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.

Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św.Ap.Piotra i Pawła. Msze o godz.8:00 i 18:00.
 2. W tym tygodniu przypadają I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych o godz.15:30, okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz.17:00.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy nasz odpust parafialny. Suma odpustowa o godz.11:00.Kazania wygłosi i msze odpustową poprowadzi ks.Mateusz Grochla. Na mszę odpustową zapraszam parafian, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów. Kolekta dnia przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 4. Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.
 5. Informujemy, że od 15 czerwca br. wznowiono działalność uzdrowisk. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie sanatoryjne, będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii. Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować się z sanatorium do którego zostali Państwo skierowani i podać swój aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż w 6 dniu przed terminem wyjazdu.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: wakacyjny cykl o mało znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Uroczystość św.Ap. Piotra i Pawła.
  • Piątek—Święto św.Tomasza Apostoła.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Kostka Renata. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.