OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

28.03.-04.04.2021

Oto nasz Król sprawiedliwy i zwycięski. Przez mękę i śmierć podjętą dla człowieka będzie głosił swoim braciom imię Boga. Będzie zwiastował wierność Ojca, który nie porzuci nigdy żadnego ze swoich dzieci. Król zstępujący do swoich. Blisko, najbliżej jak to możliwe. Jego poszukiwanie każdego i każdej z nas nigdy się nie skończy.

Od soboty w naszym kościele w celebracji może uczestniczyć 27 osób.

 1. Dziś w czasie każdej mszy poświęcenie palm.
 2. We wtorek o godz. 9:00 zapraszam chętnych parafian do składania ciemnicy i Bożego grobu.
 3. Z dniem dzisiejszym wkraczamy w okres Wielkiego tygodnia, którego święte Triduum Paschalne rozpoczyna się od Czwartkowej Mszy wieczerzy Pańskiej, a kończy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. W okresie Triduum można uzyskać odpust zupełny:
  • Wielki Czwartek — udział we Mszy Wieczerzy Pańskiej.
  • Wielki Piątek — pobożny udział w adoracji Krzyża i uczczenie Ukrzyżowanego przez przyklęknięcie przy krzyżu /nie całujemy krzyża/.
  • Wielka Sobota — udział w liturgii Wigilii Paschalnej.

  TRIDUUM PASCHALNE

  • Wielki Czwartek — o godz. 19:00 — Msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:30.
  • Wielki Piątek — od godz. 8:00 — Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy.
   Okazja do spowiedzi od godz. 8:00-9:00.
   15:00 — Droga Krzyżowa.
   18:00 — Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcam wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do Mszy Wigilii Paschalnej.
  • Wielka Sobota — od godz. 8:00 Adoracja przy Bożym Grobie. Okazja do spowiedzi od godz. 8:00-9:00. Tradycyjne błogosławienie pokarmów zostaje odwołane i ma je zastąpić uroczyste śniadanie wielkanocne w domach wiernych z odpowiednim rytuałem który jest załączony w zakładce Słowo Pasterza.
   O godz. 20:00 Wigilia Paschalna, proszę o przyniesienie świec. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Ze względu na brak możliwości zachowania dystansu między wiernymi którego domagają się wymogi sanitarne: przy poświęceniu ognia będzie tylko celebrans i asysta podejmująca określone funkcje, nie będzie z tych samych powodów tradycyjnej procesji rezurekcyjnej lecz tylko kapłan i asysta obejdą wewnątrz kościoła z Najświętszym Sakramentem.
   Ofiary złożone przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone są na Boży Grób i chrześcijan w Jerozolimie.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: rozważanie tajemnic poszczególnych dni Triduum Paschalnego.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Niedziela — Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.