OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

27.12.2020-03.01.2021

W niedzielę po Bożym Narodzeniu Kościół w liturgii obchodzi Święto Świętej Rodziny, w której przyszedł na świat i wychowywał się Syn Boży, Jezus Chrystus. Jest to zarazem patronalne święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. W tym szczególnym dniu Kościół stawia przed oczyma całego świata Rodzinę Nazaretańską jako wzór życia rodzinnego, zawierzonego w pełni Bogu. Stawia ten wzór przed oczami całego świata, gdyż zagrożenia współczesnych rodzin są wielorakie i bardzo groźne w skutkach.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy, odmówienie aktu oddania rodzin Matce Bożej.
 2. W dniach 28, 29, 30 msze o godz. 18:00 które będą ofiarowane w intencji rodzin poszczególnych ulic zastępując tradycyjną kolędę, po mszy wspólne kolędowanie na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3. W poniedziałek na mszy o godz. 18:00 błogosławić będę dzieci oraz udzielę specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym.
 4. W czwartek o godz. 16:30 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne, o godz. 17:00 msza na zakończenie roku. W tym dniu można zyskać odpust zupełny.
 5. W piątek na rozpoczęcie Nowego Roku odśpiewamy hymn do Ducha Świętego, w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. W tym dniu modlimy się o pokój obchodząc Światowy Dzień Pokoju. Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
 6. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i sobota miesiąca.
 7. W sobotę o godz. 17:30 zapraszam na adorację Bożego żłóbka którą poprowadzi grupa Żywego Różańca.
 8. Parafianom którzy w grudniu złożyli ofiarę na kościół, na konto parafialne i w zakrystii składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego /cena podwójnego wydania 10 zł./.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto św. Młodzianków męcz.
  • Piątek — Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi.
  • Sobota — Wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu bp. i dK.
 11. Wszystkim paniom które sprzątały a parafianom którzy składali stajenkę i dekorowali kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V /od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/.