OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.10.-03.11.2019

Czasem można zakładać przed Bogiem maskę nędzarza, ale trudno pokazać Mu swoją prawdziwą twarz i być pokornym. Uniżenie, do którego wzywa nas Jezus, ma swoje źródło w dziecięctwie Bożym. To postawa stanięcia w prawdzie, która przywraca nam ludzką godność i ostatecznie nas wywyższa. Najpierw trzeba zobaczyć swoją wielkość daną przez Boga, a dopiero potem małość. Prawdy o nas uczy nas Eucharystia. Ona nas przemienia i pokazuje, że bez niej jesteśmy bezradni.

 1. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, msze jak w niedzielę, kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii. Nieszpory za zmarłych o godz.14:30 w parafii św Anny. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych w środę i czwartek od godz.17:00.
 2. Od soboty do piątku przyszłego tygodnia różaniec za zmarłych. Zalecki za zmarłych można składać do skarbonki lub w zakrystii.
 3. Odpust zupełny za dusze czyśćcu można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych oraz od 1-8 listopada przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą.
 4. Tegoroczne telewizyjne orędzie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wygłoszone zostanie przez naszego ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Emisja w czwartek 31 października o godz. 20:00 na antenie TVP1.
 5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na renowację Katedry w Katowicach.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: film na dvd „ Bernadeta – cud w Lourdes”.
  Od tej niedzieli cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Święto św.Ap.Szymona i Judy Tadeusza.
  • Środa—Święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.
  • Piątek—Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • Sobota—Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/. Proszę grupę o posprzątanie kościoła w czwartek po mszy.