OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.-04.10.2020

Wypełniamy wolę Ojca przez posłuszeństwo wierze, żyjąc prawdą Chrystusową – bo prawda zbawia i wyzwala na wieki, czyniąc nas prawdziwie wolnymi synami Bożymi, dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa, zrodzonymi z Ducha i prowadzonymi przez Ducha. Prawdziwe posłuszeństwo to słuchanie Słowa i życie nim.

Zbiórka przed kościołem na poszkodowanych po pożarze na wyspie Lesbos. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. ”W związku z Dniem Migranta i Uchodźcy i apelem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w niedzielę 27 września należy przeprowadzić zbiórkę przed kościołem na pomoc poszkodowanym po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos”
 2. W czwartek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania klas ósmych.
 3. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, przypominam wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.
 4. W tym tygodniu przypadają I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz. 15:30, okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na Stolicę Apostolską tzw.świętopietrze.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o roli jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi mówi Jacek Pulikowski.
  W Małym Gościu – plakat z modlitwą „Pod Twoją obronę”
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św. Wacława męcz.
  • Wtorek—Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • Środa—Wspomnienie św. Hieronima prezb. i dK.
  • Czwartek—Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz.
  • Piątek—Wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I /od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.