OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA
Uroczystość Najświętszej Trójcy

27.05.-03.06.2018

Słowa z dzisiejszej Ewangelii nabierają wyjątkowego znaczenia w dniu, kiedy świat męski naszej archidiecezji dziękuje Bogu za 700 lat obecności Boga i Matki Najświętszej na piekarskiej ziemi. W to wielkie dziękczynienie dzisiejszej niedzieli włącza się cały Śląsk, który w Piekarach czci Maryję jako swoją Panią i Królową. Dziękujemy Matce Bożej za jej nieustanne wstawiennictwo, za piekarski „Dom Matki” każdego z nas. Za pokolenia duchownych i świeckich, którzy w duchu sprawiedliwości i miłości społecznej przez wieki kształtowali współczesny kościół katowicki.

 1. W poniedziałek 28 maja 2018 o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Lędzinach odbędzie się Międzypokoleniowe spotkanie w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Goławca i Górek na salę gimnastyczną.
 2. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności w procesji teoforycznej. Msze o godz.8:0 i 9:00, kolekta dnia na potrzeby parafii. Po mszy o godz.9:00 udamy się procesją do ołtarzy ustawionych przy domach rodzin: Franciszka Majer, Józefa Karkoszka, Franciszka Kolny i Stanisława Mrowiec. Dziękuję tym rodzinom i ich sąsiadom za trud jaki włożą w przygotowanie ołtarzy. Na procesję zapraszam panów do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich parafian. Do przyszłego czwartku nabożeństwa eucharystyczne o godz.17:30 z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 3. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30, okazja do spowiedzi w piątek od godz.17:00
 4. W piątek zapraszam dzieci na mszę w ich intencji z okazji ich święta, po mszy udzielę wszystkim dzieciom specjalnego błogosławieństwa.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: oddać chwałę Bogu- o eucharystii i Uroczystości Bożego Ciała.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek-Wspomnienie św.Urszuli Ledóchowskiej dz.
  • Środa-Wspomnienie św.Jana Sarkandra prezb.i mecz.
  • Czwartek-Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II/od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.