OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.01.-03.02.2019

Jezus w synagodze w Nazarecie ogłasza rok łaski od Pana. Nie należy rozumieć tego roku w kategoriach ściśle chronologicznych. Ogłoszony w Nazarecie na początku publicznej działalności Jezusa, rok łaski wciąż trwa i będzie trwał aż do Jego powtórnego przyjścia. Czas, który mamy do dyspozycji, jest nam podarowany po to, abyśmy usłyszeli słowo Boga i przyjęli Jego łaskę ofiarowaną w Jezusie Chrystusie. Prośmy Boga o dar mądrości serca, abyśmy w pełni skorzystali z podarowanego nam czasu łaski.

 1. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych o godz.15:30. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz.17:30, piątek od godz.17:00.
 2. W piątek o godz.9:00 zapraszam parafian do sprzątania kościoła po zakończonym okresie Bożego Narodzenia.
 3. W sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu msze o godz.8:00 i 18:00. W czasie każdej mszy poświęcenie gromnic. Kolekta dnia przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego.
 5. 14 lutego odbędzie się odpust ku czci św.Walentego w Bieruniu Starym. Program uroczystości odpustowej wywieszony jest w gablotce.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży, dodatek film ns dvd „ Bóg nie umarł 2”.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek-Wspomnienie św.Tomasza z Akwinu prezb. i dK..
  • Czwartek-Wspomnienie św.Jana Bosko prezb.
  • Sobota-Święto Ofiarowania Pańskiego.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII/od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/. Grupy od tego tygodnia stroją kościół kwiatami.