OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.-03.05.2020

A myśmy się spodziewali… To ważne, by się spodziewać różnych rzeczy od Pana Boga, od ludzi, od tak zwanego życia. Ale nadmierne przywiązanie do tego, na co oczekujemy, może zamknąć nam oczy na rzeczywistość. I może zaowocować tym, że Pana Boga uznamy za jedynego, który nie wie, co się tak naprawdę dzieje. Wydaje nam się, że to my wiemy najlepiej. Panie Jezu, daj nam moc wiary i odwagę, byśmy przebili się wreszcie przez ciemności naszych oczekiwań i ujrzeli blask Twojego oblicza, blask Twojego zmartwychwstania.

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wiernych do lektury Pisma św.
 2. Chciałbym poinformować parafian, że na każdej mszy w naszym kościele jednocześnie może przebywać 36 wiernych /po przeliczeniu powierzchni kościoła przez 15m2 na osobę/.
 3. W środę obchodzimy Dzień męczeństwa duchowieństwa Polskiego.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W parafiach nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie! Przypominam, że wierni którzy o to osobiście poproszą, mogą skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, który będzie wtedy udzielony w kancelarii lub salce.
 5. Wszystkie nabożeństwa w tym również nabożeństwa majowe są zawieszone aż do odwołania. W maju po każdej mszy odmówimy litanię loretańską.
 6. Uroczystość NMP Królowej Polski zostaje przeniesiona na 2 maja. W tym dniu dokonamy odnowienia Milenijnego aktu oddania Polski na Jasnej Górze i we wszystkich parafiach.
 7. Parafianom którzy złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii na konto parafialne i do skarbonki składam serdeczne Bóg zapłać.
 8. Po spotkaniu z rodzicami dzieci komunijnych, rodzice podjęli decyzję o przesunięciu I-ej komunii św. na 12 lipca br.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.:o św. Katarzynie patronce Europy, oraz o tygodniu biblijnym i zachęcie do sięgnięcia po Pismo św.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa—Święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz.i męcz. Patronki Europy.
  • Piątek—Święto św.Józefa Rzemieślnika.
  • Sobota—Uroczystość NMP Królowej Polski gł.patronki Polski.
 11. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Kostka Renata/.