OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.-02.02.2020

W rozpoczętym Roku Eucharystii, nigdy nie powinniśmy zapominać, że podstawą wszelkiej autentycznej i żywej duchowości chrześcijańskiej jest słowo Boże, głoszone, przyjęte, celebrowane i rozważane w Kościele. Św. Jan Paweł II przypominał: „Pismo Święte jest czystym i trwałym źródłem życia duchowego oraz najwyższą regułą jego wiary. W życiu człowieka wierzącego jest ono niczym orzeźwiająca woda i krzepiący pokarm. Dlatego zachęcam wszystkich, by jak najbliżej i jak najczęściej obcowali ze Słowem Bożym, otwierali się na jego działanie, na jego uzdrawiająca i stwórczą moc”

 1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego o godz.15:00 nabożeństwo Słowa Bożego.
 2. We wtorek /28 stycznia/ o godz.18:30 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
 3. W piątek /31 stycznia/ o godz.9:00 zapraszam parafian do rozebrania stajenki.
 4. W tym tygodniu przypada I-a sobota miesiąca.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się Jezusa Słowa Wcielonego. Na każdej mszy poświęcenie gromnic a na mszy o godz.10:00 poświecenie również świec, dzieciom które przygotowują się do I-ej komunii św.
 6. Święto Ofiarowania Pańskiego w całym Kościele obchodzone jest jako światowy dzień życia konsekrowanego.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
 8. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się 28 marca /sobota/ o godz.11:00 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim.
 9. Parafia MB Różańcowej organizuje dla chętnych parafian dekanatu Lędziny Pielgrzymkę Wielkopostną do kościołów stacyjnych dekanatów: Lędziny, Bieruń, Mysłowice, Tychy Nowe, Tychy Stare I Miedźna. 26.02 – 05.04.2020.Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce Pielgrzymka Wiekopostna.
 10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz w cieniu polityki.
 11. Obchody Liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Wspomnienie św.Tomasza z Akwinu prezb. i dK.
  • Piątek—Wspomnienie św.Jana Bosko prezb.
  • Niedziela—Święto Ofiarowania Pańskiego.
 12. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/. Grupa stroi kościół kwiatami.