OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25.11.-02.12.2018

Głosimy dziś królestwo prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju; królestwo, w którym spełnią się na zawsze wszystkie dobre pragnienia naszych serc. Królestwo to, dla wielu stanowiące jedynie piękny, choć nierealny ideał, dla chrześcijanina jest konkretną rzeczywistością, której nadejścia oczekuje. Drogą do tego królestwa jest Jezus Chrystus. Ten, który własną krwią wybawił nas od grzechów, zaprasza nas do pójścia za sobą drogą wiary, abyśmy żyjąc, jak przystoi świętym, mogli w pokoju oczekiwać spełnienia naszych tęsknot.

 1. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
 2. W kancelarii lub zakrystii po mszy można zakupić opłatki wigilijne.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
 4. W przyszłą niedzielę /I Niedzielę Adwentu/ rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji i złożenia wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: dodatek-kalendarz na rok 2019.
  W Małym Gościu: dodatek-lampion na roraty.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Piątek—Święto św.Andrzeja Apostoła.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.