OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

21  NIEDZIELA  ZWYKŁA

25.08.-01.09.2019

W obliczu bolesnego i nieoczekiwanego  doświadczeniap Dlaczego? Co złego zrobiłem? Słowo Boże dzisiejszej niedzieli odpowiada na te pytania: Bo tego Pan miłuje, kogo karze, chłoszcze każdego, którego za syna przyjmuje. Bóg jest mądrym Ojcem i Wychowawcą, który przez doświadczenia i próby prowadzi nas do. zbawienia Przyjmijmy Jego słowo jako słowo nadziei, miłości i życia.

 1. Dyekcja szkoły Sp4 informuje że, w dniach 28, 29 i 30 sierpnia 2019 r. w godz. od 10:00 do 13:00 odbędą się zajęcia adaptacyjne dla dzieci przedszkolnych, natomiast rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. (poniedziałek) o godz. 10:15.
 2. Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne „Rapsodia Śląska”, 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję a na scenie pojawią się tacy artyści jak Monika Brodka, Marcin Wyrostek, Miuosh (Miłosz), Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki.
 3. Wprzyszłą niedzielę wznawiamy po okresie wakacyjnym wspólnotowe odmawianie jutrzni o godz.7:30.
 4. Wprzyszłą niedzielę zapraszam rolników i parafian na mszę dziękczynną za zebrane plony o godz.10:00.
 5. Wprzyszłą niedzielę po nieszporach spotkanie Żywego Różańca.
 6. Zachęcamdo lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: „raczej pójdę do więzienia, niż złamię tajemnicę spowiedzi” deklaruje jeden z australijskich arcybiskupów- o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę spowiedzi.
 7. Obchodyliturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek-Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  • Wtorek-Wspomnienie św.Moniki.
  • Środa-Wspomnienieśw.Augustyna bpa.i dK.
  • Czwartek-Wspomnieniemęczeństwa św.Jana Chrzciciela.
 8. Wszystkimpaniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/. Grupa nie stroi kościoła. kwiatami.