OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.-01.08.2021

Jezus przyszedł, abyśmy mieli życie i to w obfitości. On swoją mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy. Nasz Bóg, Ojciec wszystkich, działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Wszystko, co żyje, niech chwali Pana, bo jest Dobry, a miłosierdzie Jego trwa na wieki!

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej mszy poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo dla kierowców. Ofiary z poświęcenia pojazdów przeznaczamy na zakup nowych pojazdów dla misjonarzy w ramach Akcji św. Krzysztof /1 gr. za 1 km szczęśliwie przejechanych kilometrów/.
 2. Dzisiaj w Kościele Powszechnym obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych /ogłoszony przez papieża Franciszka w styczniu 2021/, msza w intencji seniorów naszej parafii o godz.10:00. Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Zbiórka przed kościołem na poszkodowanych w powodziach w naszej Ojczyźnie i Europie.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: kolejny odcinek wakacyjnego cyklu o miejscach w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – Stary Sącz – św. Kinga. O św. Annie i Joachimie którzy są patronami Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.
  • Czwartek — Wspomnienie św. Marty.
  • Sobota — Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli prezb.
 6. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.