OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza

25.04.-02.05.2021

Człowiek ukrzyżował Chrystusa – Bóg wskrzesił Go z martwych. Chrystus jest kamieniem odrzuconym i wzgardzonym przez budujących – Bóg uczynił Go kamieniem węgielnym, najważniejszym w całej Bożej budowli. Świat nienawidzi Chrystusa – Bóg sprawił, że nie ma w nikim innym zbawienia. Chrystus jest umiłowanym Ojca, umiłowanym nieba. On jest miłującym człowieka dobrym pasterzem. W Nim Ojciec obdarzył nas wieczną łaską i wielką miłością – gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Przez cały tydzień modlimy się o nowe powołania do służby Bożej.
 2. W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw do służby w Kościele.
 3. W czwartek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 4. W tym tygodniu przypada I-a sobota miesiąca. Rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe na które wiernych zapraszam.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: porównanie obecnie stosowanych szczepionek przeciw koronawirusowi pod kątem skuteczności i efektów ubocznych.
  W Małym Gościu – obraz z wizerunkiem św. Józefa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek — Święto św. Katarzyny Sienieńskiej dz. i dK.
  • Sobota — Święto św. Józefa Rzemieślnika.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.