OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.-31.05.2020

Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.

 1. Dziś przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 2. Dziś msza za małżonków jubilatów w katowickiej katedrze, która będzie transmitowana przez radio eM.
 3. We wtorek zapraszam mamy naszej parafii na mszę z okazji ich święta.
 4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmówimy w każdy dzień nowenny po mszy św.
 5. W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.
 6. Parafianom którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii do skarbonki i na konto parafii składam Bóg zapłać.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: jakie znaki poprzedzają paruzję?, czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Sobota-Wspomnienie św.Jana Sarkandra prezb.i męcz.
 9. Paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara.