OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.-03.03.2019

Król Dawid, o którym będzie mowa w pierwszym czytaniu, jest czasem przyrównywany do Chrystusa za wzruszający przykład przebaczenia groźnemu wrogowi, królowi Saulowi. Czynił to Dawid dzięki duchowi Pańskiemu, który kierował jego krokami. Nam nieraz trudno się opanować i przebaczyć, bo nie wzywamy na pomoc Pana Boga, który jest samym miłosierdziem. Warto zatem wsłuchiwać się w dzisiejsze pouczające czytania o przebaczaniu.

 1. We wtorek od godz.8:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, która wpisana jest w harmonogram adoracji parafii naszej diecezji. Proszę aby grupa Żywego Różańca odmówiła różaniec w ramach nabożeństwa do MBNP.
 2. We wtorek /26.02/ kancelaria będzie nieczynna.
 3. Kandydaci do bierzmowania w tym tygodniu mają próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
  27.02 /środa/- godz.17:00 /tylko kandydaci do bierzmowania/
  2.03 /sobota/- godz.10:00 /kandydaci do bierzmowania i świadkowie/ po próbie spowiedź.
 4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach – Goławcu informuje, że w dniach 27,28 lutego oraz 1 marca w godz.16:00-18:00 w sali nr 7 będzie można oddać głos w referendum na patrona naszej szkoły. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Goławca i Górek.
 5. W tym tygodniu przypada 1-y piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych o godz.15:30, okazja do spowiedzi w piątek od godz.17:00.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o nadzwyczajnych szafarzach Komunii św., kościelny „savoir-vivre” czyli jak zachować się w kosciele.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/. Grupy od tego tygodnia nie stroją kościoła kwiatami i nie składają ofiary na kościół.