OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU

23.12.-30.12.2018

Częstym tematem ludzkich spotkań i rozmów są codzienne kłopoty i bolączki. Dominujący ton dialogów to użalanie się i utyskiwanie. Tymczasem dwie kobiety oczekujące dziecka nawiązują rozmowę w zupełnie innej tonacji: w duchu uwielbienia i dziękczynienia. Dla nas, którzy wkrótce zasiądziemy przy wigilijnym stole, jest to przypomnienie, jak ważne w naszym życiu jest dzielenie się radością.

 1. W poniedziałek okazja do spowiedzi po mszy od godz. 8:30-9:30.
 2. W noc Bożego Narodzenia przed Pasterką zapraszam na wspólnotowe odmówienie Godziny Czytań /godz. 23:35/. Kolekta zebrana w czasie pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Kolekta z Uroczystości Bożego Narodzenia przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 3. W 2-i dzień świąt Bożego Narodzenia /środa/ kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Na mszy o godz.10:00 według tradycji poświęcenie owsa.
 4. W czwartek wg. tradycji błogosławić będę wino na cześć św. Jana Apostoła.
 5. W piątek na mszy o godz. 8:00 błogosławić będę dzieci oraz udzielę specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym.
 6. Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, tradycyjną kolędę o godz. 10:00, w niedzielę /30 grudnia/ o godz. 14:00. Msze w dniach 27-29 grudnia o godz. 8:00. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce.
 7. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Cena podwójnego świątecznego Gościa Niedzielnego 8 zł.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  • Środa—Święto św.Szczepana męcz.
  • Czwartek—Świeto św.Jana Apostoła i Ewangelisty.
  • Piątek—Święto św. Młodzianków męcz.
  • Niedziela—Święto św.Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II /od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/. Grupy nie stroją kościoła do 2 lutego.