OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.-30.06.2019

Pytając: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, Jezus nie oczekuje dziś od nas formułek, ale refleksji, na ile rzeczywiście On jest dla nas ważny. Czy moja więź z Nim jest mocna. Czy ze względu na Niego potrafię pozbyć się uprzedzeń wobec drugiego człowieka, wierząc, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami? Eucharystia, którą rozpoczynamy, daje nam kolejną szansę przejścia od teorii do doświadczenia i do wiary.

 1. Parafianom którzy poświęcili swój czas na sprzątanie wnętrza i obejścia kościoła przed zbliżającym się odpustem parafialnym składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. W niedzielę 23 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostaną odśpiewane suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny”.
 3. W sobotę obchodzimy Uroczystość św.Apostołów Piotra i Pawła, msze o godz.8:00 i 18:00, kolekta dnia przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw.świętopietrze.
 4. W Niedzielę 30 czerwca obchodzimy odpust parafialny. Kazania odpustowe wygłosi i sumę odpustową poprowadzi ks.Marek Konsek ekonom WŚSD. Na sumę odpustową zapraszam wszystkich parafian oraz poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów. Kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o cudach eucharystycznych wobec których nauka jest bezradna oraz jak pokochać bycie ojcem.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Uroczystość Narodzenia św.Jana Chrzciciela.
  • Piątek—Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Sobota—Uroczystość św.Apostołów Piotra i Pawła.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i rodzinom które ofiarowały kwiaty do kościoła z ołtarzy procesji Bożego Ciała serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.