OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.-30.05.2021

Bóg, napełniając nas swym Duchem, stworzył nas na nowo – do życia w niebie. Żyjemy teraz jako ci, którzy już posiadają pierwsze dary Ducha. Duch przychodzi z pomocą naszej słabości i przyczynia się za nami w błaganiach wyrażonych nowymi językami. Duch zawsze przyczynia się za nami zgodnie z wolą Bożą. Każdy, kto jest spragniony Boga, a wierzy w Jezusa, może przyjść do Pana i otrzyma Ducha Świętego, który jak rzeki wody żywej popłynie z jego wnętrza.

 1. Wierni w dniu dzisiejszym za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu mogą zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. W poniedziałek obchodzimy Misyjny Dzień Chorych.
 3. Od Poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego.
 4. W czwartek w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana pamiętajmy w modlitwach o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej.
  Po 27 maja w kancelarii dla zapisanych będą do odebrania specjalne opaski które pozwolą wejść na wzgórze piekarskie i uczestniczyć w uroczystości pielgrzymkowej.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o najstarszym hymnie do Ducha Świętego który powstał w zachodnim Kościele.
  W Małym Gościu magnes z wizerunkiem NSPJ.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto NMP Matki Kościoła.
  • Środa — Wspomnienie św. Filipa Neri prezb.
  • Czwartek — Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Niedziela — Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.