OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.-01.03.2020

Jeśli tak trudno nam miłować braci, to dlatego, że serca nasze nie otworzyły się jeszcze na Boże miłosierdzie. Pamięć o Jego dobrodziejstwach przynagla do czynienia dobrze braciom. Cierpliwość, jaką On nam okazał, może powstrzymać niepotrzebne słowo. Jeśli będziemy widzieć Jego łaskawe działanie, a nie zatrzymamy się na słabościach swoich czy braci, wtedy Jego miłość będzie mogła przez nas działać. Prośmy, by w tej Eucharystii napełniła ona nasze serca.

 1. Dziś rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  • Niedziela-od godz.11:00 do 16:00.
  • Poniedziałek-od godz.8:00 do 18:00. Okazja do spowiedzi od godz.17:30-18:00.
  • Wtorek-od godz.8:00 do 17:30. Okazja do spowiedzi od godz.17:00-17:30.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się w 1 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia postanowień abstynenckich na czas Wielkiego Postu i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze o godz.8:00 i 18:00, kolekta dnia na potrzeby parafii. Od tego dnia przeżywamy tzw. kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Wielkiego Postu
  • Droga Krzyżowa – piątek godz.17:15.
  • Gorzkie Żale – niedziela godz.15:00.

  Zalecki za zmarłych na drogę krzyżową można składać do skarbonki lub w zakrystii.

 5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: o sensie wielkopostnych umartwień.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII/od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/. Na czas Wielkiego Postu grupy nie stroją kościoła kwiatami.