OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU

22.12.-29.12.2019

Przygotowujemy się na święto Narodzenia naszego Pana, Jezusa Chrystusa, prawdziwego człowieka z ludzkim rodowodem, a jednocześnie prawdziwego Boga, który powstając z martwych zwyciężył śmierć i grzech. Jego posłannictwo wyraża imię Emmanuel, Bóg z nami. Wiara w Boże wcielenie jest więc nie tylko przyjęciem za pewnik określonej prawdy teologicznej, lecz przekonaniem, że wszechmocny Bóg na zawsze opowiedział się po naszej stronie i że także dziś obdarza łaską i pokojem tych wszystkich, którzy Go szczerze szukają.

 1. W poniedziałek okazja do spowiedzi od godz.17:00 we wtorek po mszy od godz.8:30 – 9:30.
 2. W noc Bożego Narodzenia przed Pasterką zapraszam na wspólnotowe odmówienie Godziny Czytań /godz.23:35/. Kolekta zebrana w czasie pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Kolekta z Uroczystości Bożego Narodzenia przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 3. W 2-i dzień świąt Bożego Narodzenia /czwartek/ kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Na mszy o godz.10:00 według tradycji poświęcenie owsa.
 4. W piątek błogosławić będę wino na cześć św.Jana Apostoła.
 5. W sobotę na mszy o godz.8:00 błogosławić będę dzieci oraz udzielę specjalnego błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym.
 6. Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, tradycyjną kolędę o godz.10:00, w niedzielę /29 grudnia/ o godz.14:00.
  Msze w dniach 27, 28, 30 grudnia o godz.8:00. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz na stronie internetowej.
 7. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Cena podwójnego świątecznego Gościa Niedzielnego 10 zł.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa—Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  • Czwartek—Święto św.Szczepana męcz.
  • Piątek—Święto św.Jana Apostoła i Ewangelisty.
  • Sobota—Święto św. Młodzianków męcz.
  • Niedziela—Święto św.Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały a parafianom którzy składali stajenkę i dekorowali kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/. Grupy nie stroją kościoła kwiatami do 2 lutego.