OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.-29.11.2020

Pan mówi: Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tych potrzebujących – Mnieście uczynili. Pan oczekuje, że będziemy miłować się wzajemnie tak, jak On nas umiłował. Wiara działa przez miłość, a miłość nie ustaje w czynieniu dobra. Bez czynnej miłości bliźniego oddalamy się od Chrystusa.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny, odmawiając Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, zachęcam do podjęcia abstynencji na czas adwentu i wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie. W oparciu o materiały przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego nt. Eucharystii zostaną zaproponowane krótkie filmiki do pobrania na platformie Holy Week oraz słuchowisko z udziałem grupy dzieci, udostępnione na falach Radia eM.
  Autorzy internetowej platformy Holy Week (holyweek.pl) opracowują adwentową ofertę dla rodzin. Umożliwi ona m.in. codzienne uczestnictwo w Mszy św. roratniej z rozważaniem opartym na materiałach GN, korzystanie z wirtualnego kalendarza adwentowego, zawierającego stosowne zadania i propozycje domowych aktywizacji w rodzinnie. Przewidziano także konkurs z nagrodą główną ufundowaną m.in. przez Księdza Arcybiskupa.
  Przygotowany pakiet (plansza i obrazki w wersji papierowej) rodzice tych dzieci, które zaangażują się w przeżywanie Rorat drogą elektroniczną mogą odebrać w kancelarii. Tym razem to rodzice będą każdego dnia wręczać swoim pociechom kolejne obrazki do wklejenia na planszę.
 4. W kancelarii można zakupić opłatki wigilijne.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: pytania o miłość.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Wspomnienie św. męcz. Andrzeja Dung-Lac i tow.
 7. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/. Grupy na czas Adwentu nie stroją kościoła kwiatami.