OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.-29.08.2021

Chcemy służyć Panu, bo On jest naszym Bogiem. Nabyci Jego krwią, w życiu i w śmierci należymy do Niego i posłusznie idziemy Jego drogami, bo wszystkie inne prowadzą na manowce bezbożności i zepsucia. Tylko Chrystus ma słowa życia wiecznego, tylko On jest naszym Zbawicielem, tylko przez Niego wchodzimy do Królestwa Ojca.

 1. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.
 2. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na wakacyjny Piknik Rodzinno-Sportowy który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę w godz. 16:00-20:00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4.
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Św. Barbary informuje, że spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci przedszkolnych i pierwszoklasistów przed nowym rokiem szkolnym odbędą się 26 sierpnia (czwartek) o godz.
  16:00 dla oddziału przedszkolnego 3-4 latków,
  16:30 dla oddziału przedszkolnego 5-6 latków,
  17:00 dla pierwszoklasistów.
 3. W Łodzi w dniach od 9-11 września odbędzie się VI Kongres Nowej Ewangelizacji pod hasłem: „Miasto – rewitalizacja”. Szczegóły programu i zapisy na Kongres: https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Święto św. Bartłomieja Apostoła.
  • Czwartek — Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  • Piątek — Wspomnienie św. Moniki.
  • Sobota — Wspomnienie św. Augustyna bpa. i dK.
 6. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.