OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.-29.03.2020

Bóg patrzy inaczej niż człowiek. Nie zatrzymuje się na tym, co widoczne dla oczu, ale widzi ludzkie wnętrze, ludzkie serce. Bóg widzi w ciemności, bo sam jest Światłem. W końcu Bóg przywraca wzrok temu, który nie widział od urodzenia, stwarza go na nowo dla Światła. Okazuje się jednak, że można mając oczy, niczego nie dostrzegać. I ten rodzaj ślepoty piętnuje dzisiaj Ewangelia.

  1. W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia w którym modlimy się za dzieci poczęte nienarodzone. Zachęcam do podjęcia adopcji duchowej dzieci poczętych nienarodzonych.
  2. Bierzmowanie na dzień 28.03 2020 w parafii Trójcy Przenajświętszej zostaje odwołane. O terminie bierzmowania naszej młodzieży informacje zostaną podane w późniejszym czasie..
  3. Na stoliku są do kupienia Paschaliki Wielkanocne, dzieło pomocy Caritas w cenie 6 zł.
  4. Redakcja Gościa Niedzielnego informuje, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  5. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Środa—Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  6. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III/od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.