OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

21.11.-28.11.2021

Każdy, kto jest z prawdy, słucha Chrystusa. Chrystus jest Panem, a panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie. Chrystus jest Prawdą i kto tego nie uznaje, nie może narodzić się na nowo i wejść do Królestwa Bożego. Prawda jest tylko w Chrystusie i kto to uzna, wejdzie do Jego Królestwa, które nie jest z tego świata.

 1. Dziś odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu można zyskać odpust zupełny.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, Zachęcam wiernych na czas Adwentu do abstynencji i dania świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości która zostanie wystawiona na stoliku z prasą katolicką.
 3. W przyszłą niedzielę spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej po nieszporach. /godz.15:30/
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: płyta z filmem o błogosławionym ks. Janie Masze.
  W Małym Gościu – lampion na roraty do samodzielnego złożenia.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Cecylii dz. i męcz.
  • Środa — Wspomnienie św. męcz. Andrzeja Dung-Lac i tow.
 6. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/. Od przyszłej niedzieli grupy na czas Adwentu nie stroją kościoła kwiatami.