OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.-28.10.2018

Ci, którzy decydują się podążać za Jezusem, nieuchronnie będą z Nim dzielić Jego mękę i krzyż, a więc pić z Jego kielicha. I nie jest to kwestią zaszczytów ani hierarchii w bliskości z Panem, gdyż droga przyjaźni z Chrystusem to droga służby, kto chce być pierwszym, niech będzie sługą i niewolnikiem wszystkich. Stań się najmniejszy, stań się nieważny, stań się jak Chrystus.

Kolekta przeznaczona na misje. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś o godz.16:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 2. Dziś Ogólnopolskie liczenie wiernych.
 3. Od tej niedzieli rozpoczyna się tydzień misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i Posłani”.
 4. Zapraszamy wiernych do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Udział w pielgrzymce potwierdzili Ksiądz Arcybiskup i Ksiądz Biskup Marek. Więcej szczegółów na stronie: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210 .
 5. Już po raz dziesiąty będziemy obchodzić „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, który przypada w niedzielę 28 października pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”.
 6. Zalecki za zmarłych na różaniec poświęcony ich intencji można składać do skarbonki lub w kancelarii.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Jana Pawła II pap.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III/od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.