OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.-28.07.2019

Kiedy słyszymy o apostolstwie i powołaniu do świętości, przychodzą nam na myśl męczennicy za wiarę, wielcy kaznodzieje, asceci. Wydaje się że życie w rodzinie, zabieganie o sprawy doczesne wyklucza apostolstwo i świętość. Tymczasem potrzeba niewiele albo tylko jednego, Żyjemy aktywnie, czynimy wiele, ale nic nie powinno przesłaniać nam Boga. Niech jedynym powodem naszych działań będzie miłość do Boga i bliźniego! Relacjami kształtowanymi w miłości, wzajemną uwagą i troską, wreszcie dobrze wykonywaną pracą nie tylko można, ale i trzeba się modlić.

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się XX Tydzień św.Krzysztofa. W czwartek we wspomnienie św.Krzysztofa zapraszam kierowców na mszę w ich intencji.
 2. W przyszłą niedzielę po każdej mszy poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych i przeprowadzenie wraz z Miva Polska Akcji Św.Krzysztof, czyli 1gr. za szczęśliwie przejechane kilometry. Ofiary zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: wakacyjny cykl „ Cuda za miedzą”- w tym numerze Lewoczy najważniejsze sanktuarium maryjne na Słowacji.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Święto św.Marii Magdaleny.
  • Wtorek—Święto św.Brygidy zak.patronki Europy.
  • Środa—Wspomnienie św.Kingi dz.
  • Czwartek—Święto św.Jakuba Apostoła.
  • Piątek—Wspomnienie św.Joachima i Anny rodziców NMP.
 5. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV/od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.