OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKANOCY

21.04.-28.04.2024

Wszystko mamy od Boga jedynie przez Jezusa Chrystusa. W Nim otrzymaliśmy wieczne zbawienie i staliśmy się dziedzicami Boga. W Chrystusie zostaliśmy usynowieni i na dowód tego Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc naszych, wołającego: Abba, Ojcze! A jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy, choć już wiemy, że będziemy do Niego podobni, gdyż zobaczymy Go takim, jakim jest. To, co Bóg przygotował tym, którzy Go miłują, przewyższa nieskończenie wszelkie nasze rozumienie i wyobrażenie.

Kolekta przeznaczona na remont krypty katedry. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza — Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 2. W czwartek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszam rolników i parafian na procesję błagalną o urodzaje do krzyża za kościołem o godz. 17:30. Po procesji msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i ich rodzin.
 3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitwy o powołania do służby w Kościele.
 4. Osoby które przystąpiły do rekolekcji Oddanie33 mogą po mszy i przez najbliższy tydzień /po mszy lub w kancelarii/ odbierać akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryii w jedności Serca Jezusa, które 18 maja zostaną uroczyście odmówione w kościele.
 5. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Uroczystość św. Wojciecha bp. i męcz. głównego patrona Polski.
  • Czwartek — Święto św. Marka Ewangelisty.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.