OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.-28.04.2019

Do grobu idą kobiety ze swoją miłością, z ostatnimi gestami wobec ciała Zmarłego. Ale grób jest pusty. Przerażone, już nie idą, ale biegną do uczniów, opowiedzieć o tym, co zobaczyły. Potem biegną uczniowie i też stają wobec tajemnicy pustego grobu. Ktoś słusznie zauważył, że od momentu Zmartwychwstania Kościół nabiera nowej prędkości. A wydarzenie paschalne całkowicie nas zmienia.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 2. We wtorek w naszej parafii, odbędzie się konwent Wielkanocny księży dekanatu Lędziny. Msza o godz.10:00, na którą zapraszam parafian.
 3. Oktawa Wielkanocna znosi wszystkie święta i uroczystości w tym tygodniu również przypadające w czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Wierni jednak tradycji zapraszam rolników i parafian na procesję błagalną o urodzaje do krzyża za kościołem o godz.17:30.Po procesji msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i ich rodzin.
 4. Firma Green Office Ecologic w dniu 26 kwietnia przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzęt zostanie zabrany o godz.11:00. Sprzęt można składać jak zwykle na parkingu /na kostce/ od tablicy urzędu miasta. Proszę o składanie zużytego sprzętu dwa dni przed dniem zabrania sprzętu tj.26 kwietnia. Przychody z akcji zostaną przeznaczone na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce i wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie.
 5. W piątek kancelaria będzie nieczynna. Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.
 6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta w którym umarł zmartwychwstał Chrystus.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Niedziela—2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego.
 11. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.Grupa nie stroi kościoła kwiatami.