OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.03.-28.03.2021

Nie możemy kochać swojego życia, bo inaczej nie będziemy mogli mieć życia Chrystusa. Wszyscy, którzy nie chcą służyć Chrystusowi, idą na zatracenie. Kto służy Chrystusowi, idzie za Nim i jest tam, gdzie On jest. Ojciec przyjmuje tylko tych, którzy służą Jego Synowi. Chrystus został wywyższony na krzyżu, aby przyciągnąć wszystkich do siebie. Kto nie chce przyjść do Niego, jest jak ziarno, które nie obumiera i zostaje samo jedno.

Kolekta przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjny pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Serdeczne podziękowania dla ks. Kazimierza Tomasiaka za poprowadzenie rekolekcji parafialnych. Życzymy wiele łask Bożych ks. Kazimierzowi w prowadzeniu Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach.
 2. Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny.
 3. W czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone. Po mszy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu dzieci nienarodzonych. Zachęcam do podjęcia tzw adopcji duchowej dzieci poczętych nienarodzonych.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, na każdej mszy poświęcenie palm.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: kolejne rozważanie rekolekcyjne wielkopostne ks. Franciszka Blachnickiego oraz czternaście medytacji Drogi Krzyżowej przygotowanych przez znane osoby świeckie i konsekrowane.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek — Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  • Niedziela — Palmowa Męki Pańskiej.
 7. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.