OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.-27.01.2019

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Zróbcie, jak posłuszni słudzy z Kany Galilejskiej, a następnie radujcie się cudami, których Bóg będzie dokonywał przez swego Jednorodzonego Syna. Nie wszystkie od razu da się zauważyć największe z nich mogą wprowadzić w błąd nasz wzrok, jak chleb i wino, które w ostatnim ziemskim cudzie Jezusa stały się Jego Ciałem i Krwią, dającymi nam życie wieczne. Ten, kto potrafi patrzeć przez wiarę, rozpozna je: zobaczy pod postacią chleba Ciało, a pod postacią wina Krew naszego Zbawcy.

Kolekta przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojny czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. 24 stycznia w czwartek o godz.19:00 zapraszam na spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 3. Dekanalne czuwanie modlitewne w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w kościele Św. Anny w Lędzinach dnia 25 stycznia o godz.19:00.
 4. Z 26 na 27 stycznia w ramach Światowych Dni Młodzieży w Panamie nasza archidiecezja zaprasza na diecezjalne obchody tego wydarzenia, które będą miały miejsce w hali widowiskowo- sportowej Jastrzębiu Zdroju. Nasz dekanat organizuje na to wydarzenie wspólny wyjazd autokarowy. Cena wyjazdu to 40 zł. zapisy do 21 stycznia w parafii św. Anny Lędzinach.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o relacji między Kościołem i państwem, obrazek z modlitwą dziadków za wnuki.
  W Małym Gościu obrazek z modlitwą wnuków za dziadków.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  1. Poniedziałek—Wspomnienie św.Agnieszki dz. i męcz.
  2. Czwartek—Wspomnienie św.Franciszka Salezego bp. i dK.
  3. Piątek—Święto Nawrócenia św.Pawła Apostoła.
  4. Sobota—Wspomnienie św.Tymoteusza i Tytusa bp.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Święcicki Genowefa/.