OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.07.-26.07.2020

Królestwo Boże jest w pierwszej chwili prawie niezauważalne – jak zaczyn w cieście albo ziarnko gorczycy. A jednak ma ono moc przemienić całą rzeczywistość, w której żyjemy. Jego siłą jest sam Jezus Chrystus. On zachęca nas w dzisiejszej przypowieści, abyśmy czekali i byli cierpliwi. To On zatroszczy się o plony, da wzrost ziarnu. Do nas należy pielęgnowanie królestwa, które jest wśród nas. Dokonuje się to przez modlitwę w Duchu Świętym.

 1. W przyszłą niedzielę po wspomnieniu św. Krzysztofa patrona kierowców które obchodzimy /25 lipca/ po każdej mszy św. błogosławienie kierowców i ich pojazdów.
  Jak co roku podczas błogosławienia pojazdów przeprowadzimy zbiórkę na MIVA Polska która wspiera misjonarzy a w szczególności zakup nowych środków transportu dla misjonarzy.
 2. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: wakacyjny cykl o mało znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa—Święto św. Marii Magdaleny.
  • Czwartek—Święto św.Brygidy zak. patronki Europy.
  • Piątek—Wspomnienie św. Kingi dz.
  • Sobota—Święto św. Jakuba Apostoła.
 4. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.