OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.-26.05.2019

Oto czynię wszystko nowe, mówi Siedzący na tronie. Ale świat, w którym żyjemy, wydaje się przerażająco stary. Stare zawiści, nieprzebaczone urazy, zacięte twarze, chytre spojrzenia. Dlatego wciąż trzeba przypominać sobie przykazanie nowe. Włączać się w nowy bieg historii, który rozpoczyna zmartwychwstanie Jezusa, a Duch Święty dopełnia wszelkim uświęceniem

 1. Dziś o godz. 12:00 w katowickiej katedrze gromadzą się małżonkowie świętujący rocznice i jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
 2. Dziś o godz.16:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 3. Dziś rocznicę urodzin obchodzi ks.abp.Wiktor Skworc, pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
 4. W przyszłą niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej.
 5. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne, charytatywne, naukowe, artystyczne, edukacyjne. Zachęcam do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie www.darna100.pl
 6. Zwracam się z prośbą do mężczyzn którzy mają smykałkę murarską, do podjęcia się położenia nowego tynku na kominach wentylacyjnych na dachu kościoła. Przez najbliższy tydzień będę oczekiwał na zgłoszenie się chętnych.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: po co Bogu człowiek.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Wspomnienie św.Jana Nepomucena prezb. i męcz.
  • Piątek—Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV/od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.