OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA Miłosierdzia Bożego

19.04.-26.04.2020

Duch Święty został zesłany Apostołom na odpuszczenie grzechów! Szczęśliwi ci, którzy Go doświadczyli. Nie widzieli, a uwierzyli i doznali miłosierdzia. Szczęśliwi ci, którzy zmagając się ze swoją słabością, niewiarą, nieufnością wobec Boga, zdecydowali się bardziej zaufać Jego słowu niż własnym wątpliwościom. Szczęśliwi ci, którzy nie zadowolili się opowiadaniem innych i zapragnęli spotkać Go osobiście. Panie, spraw, by słowo Twojego miłosierdzia było mocniejsze niż nasze ciemności, niż nasza obojętność.

 1. Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, nie zapominajmy o odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W zakładce słowo pasterza jest publikowane słowo Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej na niedzielę Miłosierdzia.
 3. Przywracamy od 20.04/poniedziałek/ w kościołach i kaplicach parafii archidiecezji katowickiej celebrowanie w niedziele i dni powszednie Mszy św. według stałego harmonogramu. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św., z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2.
 4. 20.04/poniedziałek/ o godz.18:30 przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, spotkanie delegacji rodziców dzieci komunijnych.
 5. W sobotę w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli odbędą się w kościele.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 7. Parafianom którzy złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii na konto parafialne i do skarbonki składam serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego który obejmuje dwie niedziele – Zmartwychwstania Pańskiego i Miłosierdzia Bożego.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek-Uroczystość św.Wojciecha bp. i męcz. głównego patrona Polski.
  • Sobota-Święto św.Marka Ewangelisty.
 10. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V/od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/. Grupa stroi kościół kwiatami.