OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.–25.10.2020

Oto ja, poślij mnie! Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa starotestamentalnego proroka Izajasza. Posłanie jest w tradycji wiary związaniem z Osobą Boga, który jest Posyłającym. Skoro misje to sprawa wiary, to przyjęcie posłania jest swoistą rozmową z Bogiem – naszą modlitwą. Przyjmijmy na nowo prawdę o naszym chrzcielnym wybraniu i posłaniu. Niech Tydzień Misyjny rozbudzi w każdym ochrzczonym pragnienie współpracy dla ewangelizacji świata.

Kolekta przeznaczona na misje. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja poślij mnie”.
 2. Firma Green Office Ecologic wraz ze Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeprowadzi w naszym dekanacie zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz wspierania misji. Zużyty sprzęt można składać w rogu parkingu za tablicą ogłoszeń miasta Lędziny /proszę nie składać na trawniku lecz na kostce/. Zużyty sprzęt można składać do 20 października włącznie. Odbiór nastąpi w dniu 21 października o godz. 9:00.
 3. Od poniedziałku można zamawiać intencje mszalne na rok 2021.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o skutkach pandemii w kościele – rozmowa z ks.Wiesławem Kamińskim.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek – Wspomnienie św.Jana Kantego prezb.
  • Czwartek – Wspomnienie św.Jana Pawła II pap.
 7. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.