OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.-25.07.2021

Chrystus Pan jest naszą sprawiedliwością, dlatego nie lękamy się sądu potępienia, bo On wziął całe potępienie na siebie i kto w Niego wierzy, nie idzie na sąd, ale ze śmierci przeszedł do życia. Pan jest naszym pokojem, bo w Nim mamy pokój z Bogiem przez Jego krew. Pan jest naszym Pasterzem i nie brak nam niczego, ponieważ mamy Jego łaskę i i Jego Ducha. Chodzimy w Jego Duchu, który poucza nas o wszystkim i dzięki Jego namaszczeniu wiemy wszystko i nie potrzebujemy, aby ktoś nas uczył.

 1. W przyszłą niedzielę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej mszy poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo dla kierowców. Ofiary z poświęcenia pojazdów przeznaczamy na zakup nowych pojazdów dla misjonarzy w ramach Akcji św. Krzysztof /1 gr. za 1 km szczęśliwie przejechanych kilometrów/.
 2. W przyszłą niedzielę w Kościele Powszechnym obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych /ogłoszony przez papieża Franciszka w styczniu 2021/, msza w intencji seniorów naszej parafii o godz. 10:00.
 3. Parafia w dniu 11 sierpnia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium MB Łaskawej i Kompleksu pocysterskiego, nazywanego „Europejską Perłą Baroku” w Krzeszowie. Zapisy do końca lipca.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: kolejny odcinek wakacyjnego cyklu – o miejscach w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba. Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek — Święto św. Marii Magdaleny.
  • Piątek — Święto św. Brygidy zak.
  • Sobota — Wspomnienie św. Kingi dz.
 6. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.